środa, 13 marca 2019

O kordonkach

Witajcie 
Serwetka ta wpadła mi w oko już dawno temu, zachwyciła mnie i było pewne, że ją zrobię. Zrobiłam ją z nici Ariadna Muza 20 i szydełkiem Clover 0,9 mm. Wzór znalazłam na Pinterest. Średnica po blokowaniu to 40 cm.


Często w grupach na Fb dostaję zapytania o nici jakich używam w moich pracach. Zwykle są to kordonki bawełniane, merceryzowane.
Moim faworytem do wszystkiego jest kordonek DMC Babylo, bardzo lubię robić nim frywolitki, nici są mocne i mają odpowiedni skręt. Są bardzo dobre.
Kolejną przyjemną w pracy, szczególnie w szydełkowaniu, jest nić Ariadna Muza 20, jest cieńsza niż Babylo 20 i używam jej w szydełkowaniu z koralikami. Byly tu dwie koralikowe portmonetki i serwetka z nagłówka to właśnie tym kordonkiem są zrobione.
Natomiast kordonek Altin Basak Maxi i Mercerized May to kordonki grubsze, które są fajne, ale czegoś im brakuje. Maxi jest miękki i dobrze sprawdza się w pracach szydełkowych, sztywny jest natomiast kordonek May, ma on bardzo mocny skręt i nadaje się tylko do niektórych prac, nie jest do wszystkiego.
Serdecznie pozdrawiam.


6 komentarzy:

 1. Serwetka jest świetna, dzięki za wiedzę na temat kordonków, w łapkach mialam tylko Maxi
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudna serwetka :)Koniecznie chce wzór :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kobieta pracująca!
  żadnej pracy się nie boi! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. też zwróciłam uwagę na tę serwetę, zapisałam sobie wzór, może i ja ją zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna serwetka! Dzięki za info na temat kordonków. Te wiadomości pozwoliły na wybranie potrzebnej mi nitki:)

  OdpowiedzUsuń