piątek, 2 czerwca 2017

Podkładki

Witajcie
Hmm i brakło mi białych nici do szycia, no brakło, to wręcz niemożliwe, dramat i tragedia ;-), bo przecież szyję poszewki na jaśki w ilości hurtowej, no i co tu począć. Nie mieszkam w mieście, że przejdę trzy ulice dalej i jest pasmanteria. Przegrzebałam wszystkie schowki, no i nie było nigdzie. Na szczęście są telefony i jak się głową ruszy to przecież zawsze ktoś uratuje z opresji, bo jest właśnie w mieście. Zatem w oczekiwaniu na dostawę białej nici, wyciągnęłam szydełko i włóczkę, no bo ręce czymś zająć trzeba.Dzierganie ekspresowo poszło, bo wzór łatwiutki. Nim biała nić dotarła, podkładki już były wykrochmalone i zblokowane schły w promieniach słońca.Wiadomo, że u mnie najlepiej jak zrobię coś już, teraz. Pewnie bym odwlekała i odwlekała i podkładek by nie było, a już kiedyś o takich myślałam. Kolor jest nieprzypadkowy, lubię niebieski/turkusowy i otaczam się głównie dodatkami w tym kolorze.

Do wykonania podkładek użyłam bawełnianej, merceryzowanej włóczki Alize Bahar i szydełka 1,5
Lubię zabawy w których coś stworzyć należy, one motywują do pracy, do blogowania, dlatego bardzo chętnie w różnych zabawach tego typu się udzielam.

Podkładki powstały z myślą o Cyklicznym Szydełku na blogu DIY  zrób to sam.


Serdecznie pozdrawiam 

8 komentarzy:

 1. Ale, że już wykrochmalone? Dopiero przecież temat się pokazał na blogu. No, ale jak się czeka na nici, to faktycznie szkoda czasu i łapki trzeba czymś zająć. U mnie dopiero jedna powstała 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. WOW! Ale expres! No super! Przepięknie Ci wyszły te podkładki. I ten kolorek.. ehh.. mój ulubiony.
  Mam nadzieję że zapasy nici zrobione i już Ci niczego więcej nie braknie ;) Fajnie że była to też motywacja do dziergania podkładek ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne, kolor rewelacyjny i mój ulubiony. Z tym pasującym kubkiem to już jest cudnie i jaka pyszna musi być kawa, bądź herbata. Piękne. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne podkładki, w moim ulubionym kolorze:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolor dobrałaś idealnie do kubeczka. Śliczne podkładki :)

  OdpowiedzUsuń